pátek 11. prosince 2015

Jak vyčistit ovčí kožešinu

Od tetičky jsem dostala ovčí kožešinu. Je už nějaký ten pátek jen proklepávaná od prachu, trochu zažloutlá a protože teta kouří, tak tento malý kousek ovčí kožešiny je jak velký oblak nikotinu.

Amálka si už dlouho přeje mít takovouto kožešinu v pokojíčku a tak jsem se pustila do pátrací akce jak tuto ovčí kožešinu vyčistit.

Ovčí vlna je přirozené chráněná lanolinem vylučovaným mazovými žlázami ovčí. Lanolin v ovčí vlně tak chrání ovci proti promočení.

Proto je kožešinu nejlepší vyprat v lanolinovém regenerátoru, který zvláční chlup aby se nelámal a naipregnuje jak proti vlhkosti, tak i proti prachu.

Na trhu je několik takových prostředků, ale já jsem si vybrala tento
WOOL BALSAM - lanolínový regenerátor - 4v1 na 100 % na www.ovcirouno.cz



Vlastnosti a přednosti tohoto lanolínového regenerátoru:


- je to ekologický koncentrát z výtažku z ovčí vlny, velmi husté konzistence, nebarvený
- PH hodnota lanolinu chrání vaše ruce i vaše textilie

Prací prostředek  WOOL BALSAM - lanolínový regenerátor

Chrání Vaše prádlo z přírodní vlny, přírodního vlasu, pletené zboží, jemné textilie, povlečení, deky, záclony, teplé revmatické prádlo atd. Díky obsahu lanolinu čistí jemně a důkladně, nemění tvar ani barvu prádla, desinfikuje a prádlo také svěže voní.
Ruční praní ovčích roun – namočené rouno promněte prostředkem a nechte 10 až 30 minut působit (podle znečištění), po té propláchněte vlahou vodou max. 30 °C.
Údržba ovčích roun – každých 14 dní lehce postříkáme rouno po povrchu a necháme zatáhnout. Tím se rouno impregnuje, chloupky se nelámou a deka vydrží opravdu dlouho.
Praní v pračce: Jako předpírka kvalitně odstraňuje mastnoty, asfalt, žvýkačky. Čistí potahové látky, koberce po vyčištění doslova září a o záclonách po použití lanolinu se vám ani nezdálo. Jako prášek na praní je cenou i účinností bezkonkurenční. Tento 1,5 L koncentrát je schopen nahradit velmi kvalitní 9-ti kilový prací prášek, ke kterému však nemusíte dokupovat drahé avivážní přípravky. Je však třeba dodržovat toto dávkování: na 1 pračku 1/2, max. 3/4 víčka od lanolinu (při praní 30°C, max. 40°C – prádlo bude hebké). Kdyby jste použili větší množství, bude jen více pěnit, ale účinnost praní zůstane stejná.

Mycí prostředek WOOL BALSAM - lanolínový regenerátor

Stačí pár kapek do vody na nádobí místo chemických jarů. Pokud nanesete čirý lanolin na zapečené nádobí od jídla či plynu a necháte 10-15 minut působit, pak spáleninu odstraníte jen pomocí oboustranné houbičky. S úžasem zjistíte, že již nepotřebujete žádné chemické pasty, Tora atd.
Úklidový prostředek
Hospodyňky nalezly v tomto výrobku dokonalého pomocníka při každodenním úklidu domácností. Můžeme jej používat na mytí všech nesavých podkladů. Okna (bez okeny a leštění), podlahy, dveře kachličky, vany aj..

Zahrádka a WOOL BALSAM - lanolínový regenerátor
na plísně, proti škůdcům, hubí lišejníky i jako repelent

Tento ekologický preparát hojně využívají i zahrádkáři na postřiky proti různým škůdcům (mšice, molice, mandelinka atd.), ale i proti plísním. Na tyto postřiky je doporučeno zředit půl deci čirého lanolinu s 5 litry vody. Nejenže je to ten nejlevnější postřik, ale okamžitě se ze zahrad odstraňují chemické preparáty (těžké toxické látky), které následně konzumujeme.
Mnoho lidí ho také používá na odstranění lišejníků z teras či náhrobků.

Motoristé a WOOL BALSAM - lanolínový regenerátor

tento výrobek motoristé používají na mytí a leštění autolaků, plastů, čištění potahů a čalounění.

Repelent a WOOL BALSAM - lanolínový regenerátor

Díky svému aroma (konvalinky) je to velmi účinný repelent i proti klíšťatům, který vtíráme do kůže atd.)


Pro tento mycí a čistící prostředek jsem se nadchla. Už jen pro to, že je velmi efektivní, vyčistí kdeco a hlavně neničí životní prostředí.
Doporučuji vyzkoušet :-)